Kiralama Şartları ve Sözleşmesi

Kalkan   MAh. Şehitler Cad. No:30/C adresinde  faaliyet  gösteren  YK İNŞAAT  tarafından www.villafavori.com websitesi aracılığıyla yeni ürünler ve kampanyaların tanıtımı başta olmak üzere, tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla YK İNŞAAT  ile paylaşmış olduğum veya ilerleyen dönemlerde paylaşacağım telefon ve eposta ve mobil uygulamalar aracılığıyla adresimin kullanılmasına ve işbu iletişim araçları ile şahsımla iletişime geçilmesine, bu kapsamda paylaşmış olduğum bilgilerin YK İNŞAAT tarafından saklanmasına, kullanılmasına ve ticari elektronik iletinin içeriğinin ve gönderiye ilişkin diğer kayıtların gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına onay veriyorum. İşbu Ticari Elektronik İleti izni https://www.villafavori.com/kisisel-verilerin-korunmasi adresindeki KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA AÇIKLAMA VE GİZLİLİK POLİTİKASI metnin ayrılmaz bir parçasıdır.

 Taraflar ve Amaç

Bu sözleşme;  villayı, daireyi , apartı  , kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı, daireyi , apartı   kiraya veren (bundan böyle villafavori olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.villafavori.com  internet sayfasında ilan edilen villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, villafavori ‘ye, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

 Rezervasyon ve Ödeme

Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyon talebinizin villafavoriy’e ulaştığını bildiren, rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın GBP veya EURO veya USD veya TL cinsinden belirtildiği, elektronik posta veya SMS veya telefon yolu ile tarafınıza ulaştıktan sonra villa uzak tarihler için kapora ödemenizi yapabilmeniz için adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, villanın müsaitlik durumu kesinleştirildikten sonra ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. 1 (bir) iş günü içinde ( bu bazen , mevsimler durumlarda   yarım saate kadar  düşer ) kaporanın; Havale, EFT ile alınamaması durumunda villafavori Villam, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Villa rezervasyonunuzun kesinleştirilebilmesi için villanının toplam kiralama bedelinin % 40'ını geçmeyecek şekilde karşılıklı olarak belirlenecek bir miktarın kapora olarak, kalan kısmının ve villa özellikleri sayfasında belirtilen kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. depozitosu ile birlikte villayaa giriş günü villafavori’ye  nakit olarak ödenmesi gerekmektedir. Tarafınıza, villa girişine kadar karşılıklı olarak imzalanan "Misafir Sözleşmesi", kalan ödeme ve hasar depozitosunun tamamı (nakit olarak) alınmadan villalarımıza giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için, villaya giriş saatinize kadar hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

 Fiyatlar

İnternet sayfamızda belirtilen villaların   kiralama bedelleri günlük,haftalık ve aylıktır. Ödemeler ve   Kapora, banka hesaplarımıza havale, EFT yolu ile yapılabilmektedir.

 İptal Şartları ve İade Koşulları

Rezervasyonun misafir tarafından iptali Ön ödeme ücreti hesabımıza yatırıldıktan sonra size yollanan misafir sözleşmesinin içerisinde iptal şartları yer almaktadır. Villaya giriş tarihinizden 30 gün önceye kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretiniz yanacaktır, çünkü bu ödemenin büyük bir kısmı ev sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.
Kalan ödeme villaya giriş esnasında yapılmalıdır. Eğer eve giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının %50 si müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali villaya giriş tarihinden 14 gün önce gerçekleşir veya giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.
Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, Villa favori’ye, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

 

Rezervasyonun Villafavori tarafından iptali

Villalarımızda, ön görülemeyen durumlar olması halinde, (tesisat donanımındaki problemler, su baskını, heyelan, deprem vb. felaketler gibi)  villafavori rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Bu ve benzeri durumlarda  villafavori, yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine bağlı olarak, villafavori, asgari kiralanan evin ayarında, aynı tarihlerde müsait, alternatif villalar sunmaya çalışır. Misafir, alternatif villalardan birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı ödemenin tamamının iadesini alabilir.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, villafavori, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, villafavori  tarafına yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

 Villaya Giriş / Çıkış

Rezervasyon başlangıç günü villaya giriş saati, genel olarak saat 15.00 dır. Rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, genel olarak en geç sabah saat 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda villafavori’ye  24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 Villa Kapasitesi

Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, villafavori’ye  yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre villafavori uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Villaya  giriş yapacak   kişi  bilgileri  Ek1 de   belirtilen  müşteri bilgi  formuna yazılarak   müşteri ve   villafavori tarafından  imzalanacaktır.  villafavori müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda villafavori misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir. Villaya  giriş yapacak   kişi  bilgileri  Ek’ de   belirtilen  müşteri bilgi  form   tablosuna yazılarak   müşteri ve   villafavori tarafından  imzalanacaktır.

 

 Villa Temizliği/Bakımı ve Ekstra Giderler

Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 1 (bir) hafta konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

Evcil Hayvan/Sigara

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

 Hasar Depozitosu

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (Villa özellikleri tablosunda veya villa/ detay sayfasında  depozito miktarı belirtilmektedir) Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar/eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/ çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Sorumluluklarımız ve Garanti

Villafavori; villanının belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Villafavori ‘ye derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Villafavori bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Villafavori aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Villafavori, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Villafavori, villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Villafavori sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Villafavori kesinlikle sorumlu olmayacaktır.Müşteri, villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde villa favoriye  bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 Müşterilerin Sorumlulukları

Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villa çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Villafavori bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler Villafavori ‘yı  haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosu alınmamışsa müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Villafavori ‘ye bir şikayet ulaşması durumunda Villafavori müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini Villafavori vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, Villafavori sorumluluk kabul etmez.

Kiracı (Müşteri), Villa girişinde Villafavori ‘nin düzenlemiş olduğu "VİLLA KİRA SÖZLEŞMESİ" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; Villafavori’ye daha  önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve villa konaklaması yaptırılmayacaktır (kira tek taraflı olarak, Villafavori tarafından fesh edilecektir). "VİLLA KİRALAMA SÖZLEŞMESİ" ni Villafavori yetkilisinden isteyip inceleyebilirsiniz.

 Mücbir Sebepler

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Villafavori hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, Villafavori engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

Şikâyetler

Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen mail , mesaj  vb  yollarla  yazılı  ve  sözlü  olarak  Villafavori ‘ye bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, Villafavori görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Villafavori kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 Güvenlik ve Gizlilik politikası

Villafavori, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Villafavori hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

Villafavori , kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

Villafavori  , kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Villafavori  gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.villafavori.comsitesine ve sisteme yapılan saldırılar, serverler’in bulunduğu  merkez  yada  şubelerinde meydana gelen hırsızlık  vb  durumlar   sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Villafavori herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

www.villafavori.comsitesi dahilinde başka sitelere link verebilir.www.Villafavori.com , link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

www.Villafavori.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

www.villafavori.com , kullanıcılara ve kullanıcıların www.villafavori.com sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez - Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

 İhtilaflar

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Antalya İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "villafavori" ‘ye REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME VE GERİ ÖDEME YAPMAMA HAKKI VERİR. ……/……/2023                                                               Sözleşme No : ……………..

Ek :  1 adet  müşteri  bilgi   formu

                  MÜŞTERİ                                                                                    VİLLA FAVORİ

 

 

 

Müşteri   Bilgi  Formu 

 

Sözleşme No :                                  

 

Tarih :                 

 

İş bu form  tek başına  hiçbir şekilde  kullanılamaz , bu form  bilgi  amaçlı olup , yukarıda yazılı sözleşme  numaralı , sözleşmeye istinaden  bilgi  amaçlı  kayıt altına  alınmaktadır. Hiçbir  şekilde   3.  Şahıslarla paylaşılmamakta olup  , sözleşmede  geçen gizlilik  şartları  hükümleri geçerlidir.

 

No

Adı soyadı

T.C No

Gsm

Müşteri İmza

Villafavori

    İmza

         Not

1

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

12